Rot Ayarı

servis
Rot Ayarı

Halk arasında rot balans ayarı olarak da bilinen, aynı zamanda aracın ön düzeniyle ilgili olan, lastiklerin yere tam doksan derece, birbirine paralel ve birbiriyle aynı hizada olmasını sağlayan ayardır.

Bu ayara rot balans ayarı demek yanlış bir bilgi olur. Çünkü balans ve rot ayarları ayrı ayar çeşitleridir. Balans ayarı tekerlek çemberindeki ağırlık dağılımının eşitlenmesi iken rot ayarı tekerleklerin açısal yönden ayarlanması işlemidir. Rot ayarının bozulması durumunda ortaya şu sonuçlar çıkar; araç sağa veya sola çekme yapar, yolda gezme olayı olur, lastiklerin iç veya dış kısmında düzensiz aşınma ortaya çıkar, sürüş güvenliği minimuma düşer, aracın hareketli aksamlarına zarar verir, lastik, yedek parça ve tamir için ciddi maliyetler ortaya çıkarır. Tüm bu sonuçlardan kurtulmak için ve en önemlisi sizin ve ailenizin güvenliği için rot ayarı olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Yeni lastik alımından sonra, araçta sağa sola çekme, yolda gezme ya da lastiklerde düzensiz aşınma varsa, ön düzende tamir edilmiş, işlem görmüş parça varsa, ya da her 10.000 km’de bir kez rot ayarı yaptırılmalıdır. Rot ayarını, araçların gelişmiş teknolojisine uygun cihazlarda yaptırmak, yapılan ayardan maksimum verimi almak için çok önemlidir.

Rot cihazının yazılımsal ve donanımsal özellikleri ne kadar iyiyse ortaya çıkan ayar da o kadar sağlıklı ve verimli olacaktır. Milimetrik bozuklukların bile ciddi önem arz ettiği bir konuda cihazın hassasiyeti çok ama çok önemlidir. Kendirli Servis olarak, müşteri memnuniyeti çerçevesinde kullanmakta olduğumuz ekipmanlar ve cihazlar en üst düzey teknolojiye sahiptir. Rot ayarında kullandığımız rot cihazının aşağıda bazı özelliklerini sıraladığımız şekildedir. Dört adet 20 milyon pixel dijital kamera, açısal ölçümde en geniş görüş alanı, kızıl ötesi ışınlarla ölçüm, en yüksek ölçüm hızı, hawkeye (kartal gözü) teknolojisi ile milimetrenin onda biri hassasiyetinde açısal ölçüm, en hızlı ölçüm ve işlem süresi, tüm bunların yanında rot ayarında garanti sistemi uygulaması mevcuttur. Kendirli Servis olarak yapılan her bir rot ayarına 10.000 km garanti vermekteyiz. Fakat bu garanti her 3.000 km de kontrol ettirilmesi şartıyla geçerli olmaktadır. Kendirli Servis olarak rot ayarında müşterilerimizin %100 memnuniyetini hedeflemekteyiz. Rot ayarından en maksimum verimi almanız için servislerimizde uzman ekibimiz ve son teknolojik ekipmanlarımızla sizleri beklemekteyiz.

teker